02/10/2018

עסקים רבים, גדולים וקטנים, הם עסקים משפחתיים – בבעלות וניהול משפחות. על פי הנתונים כ-80% מהעסקים הקטנים וכ-35% מהעסקים הגדולים הם עסקים משפחתיים. המבנה הזה יוצר אתגרים רבים בניהול היומיומי של העסק אך גם בחשיבה על עתידו. אחת הסוגיות המרכזיות המטרידות בעלי עסקים משפחתיים היא שאלת דור ההמשך – האם הבנים/הבנות ו/או בני הזוג ישתלבו בניהול העתידי של העסק. ואם כן – כיצד יש לשלב אותם, כך שהעסק כולו ירוויח מהיכולות של דור ההמשך, ומנגד לא יפגע המרקם של היחסים המשפחתיים.

בעוד כמעט כל אירוע בחיי העסק מתוכנן בקפידה, תהליך שילוב דור ההמשך נעשה פעמים רבות ללא מחשבה מקדימה, וכתוצאה – גורר טעויות רבות. לפני שמשלבים באופן אוטומטי את דור ההמשך יש לעשות ניתוח של העסק ועל סמך ניתוח זה להחליט האם בכלל כדאי לשלב את דור ההמשך, כאשר השלב הבא הוא בחינת אופן השילוב.

הניתוח הראשוני חייב להתייחס ל-3 גורמים מרכזיים:

בעלים: כאשר בוחנים את הבעלים של העסק בהקשר של שילוב דור ההמשך חשוב להתייחס למספר נקודת חשובות: מה גילו - ככל שהוא יותר מבוגר יש פחות זמן להיערך לבניית דור ההמשך; מה מצבו הבריאותי; מה רמת המוכנות שלו לשחרר את העסק; מה האופי שלו – האם הוא טיפוס משתף או לא. כמו כן צריך לבחון עד כמה הבעלים מזוהה עם העסק כלפי ממשקים חיצונים- ספקים, לקוחות ועוד. הנקודה הזו חשובה לבחינת השאלה כיצד הם יתייחסו לנטילת המושכות על ידי מישהו מבני המשפחה.

עוד נקודה שחשוב לשים אליה לב היא מה הקשר של הבעלים מול כל בני דור ההמשך – ילדים ובני/בנות זוג, וכיצד שילוב של חלקם עלול לשנות את המארג המשפחתי ואת הקשר של הבעלים עם בני המשפחה.

דור ההמשך: כאשר בוחנים את דור ההמשך הצפוי להשתלב בעסק חשוב לבחון את גילו, ניסיונו והכישורים שלו. בנוסף, חשוב מאוד לבחון מה הם רצונותיו. לא צריך לחפש תשובה של 'כן רוצה להשתלב בעסק' או 'לא רוצה' לפעמים התשובה האוטומטית היא לא, אבל אם בוחנים מה היכולות והכישורים של דור ההמשך ומציגים לו תפקידים עליהם כלל לא חשב – התשובה עשויה להשתנות.

העסק עצמו: לפני שמשלבים את דור ההמשך בעסק יש לבחון את מצבו הנוכחי – האם הוא יציב, מה אפשרויות ההתפתחות שלו, האם יש לעסק תכנית אסטרטגית ואם כן – האם היא צפויה להוביל לשינויים בתקופה הקרובה. בנוסף, יש לבחון כיצד העסק מתנהל מול ממשקים שונים – גורמים ממנים, לקוחות וספקים, ואת תחום פעילות של העסק בראייה גלובלית.

יש לנסות להעריך כיצד העובדים של העסק יקבלו את דור ההמשך. לעיתים הבעלים של העסק מטפח אנשי מקצוע העשויים שלא לקבל בעין יפה את היורש, וחשוב לאתר אותם ולנטרל מראש את ההתנגדות. כמו כן, צריך לאתר בתוך העסק את מי שיכולים להיות מנטורים לדור ההמשך, מלבד הבעלים עצמם.

עוד נקודה שיש להתייחס אליה היא מה האלטרנטיבה לשילובו של דור ההמשך. האם קיימת אפשרות למכור את העסק או להכניס שותף? להעביר חלק מהבעלות ולקבל הכנסה קבועה? לעיתים החלופה היא טובה יותר, הן מבחינה כלכלית והן מבחינת השפעתה על המשפחה כולה.
בחינת כל האלמנטים הללו לעומק תאפשר לבעלים להעריך בצורה טובה יותר את האפשרויות העומדות בפניהם, ולעבור לשלב הבא של בחירת המודל לשילוב דור ההמשך.