דאג גייטס, ראש תחום ייצור תעשייתי ב-KPMG גלובל ומיכאל ברמיקר, ראש תחום i4.0 ב-KPMG גרמניה,

26/06/2018

המהפכה הצפויה בעקבות המעבר ל-Industry 4.0 מעוררת חשש אדיר בקרב עובדי מפעלים בעולם, ובצדק. בשנים האחרונות הם כבר רואים לנגד עיניהם רובוטים ובוטים של בינה למיניהם לוקחים להם יותר ויותר משרות, הן במטה המפעל והן על רצפת הייצור, וחוששים לעתידם התעסוקתי. הם שומעים כל העת על המפעל החכם של העתיד ותוהים איזה תפקיד הם ישחקו, אם בכלל, במודל התפעולי החדש הזה.

גם המנהלים הבכירים ומחלקות משאבי האנוש של גופי התעשייה המובילים בעולם מוצפים חששות כבדים: מצד אחד, המנהלים מבינים שבמציאות של היום, אם הם רוצים לשפר משמעותית את הביצועים, הם חייבים לדאוג למעבר מוצלח ל-i4.0. במקביל, הם מבינים שהמודלים התפעוליים החדשים ש-i4.0 מייצרת מעבר הזה יחוללו טרנספורמציה גם ברמת העובדים: בתהליכי הגיוס וההכשרה וכן בקשת המיומנויות הדרושות מהעובדים – שכלול של מיומנויות הייצור המסורתיות, והחלפת רובן הגדול במיומנויות וכישורים חדשים כמו אוטומציה, תכנות, דאטה ואנליטיקס, בינה מלאכותית, אינטגרציית מערכות ופיתוח תוכנה.

מדובר באתגר משמעותי. המנהלים חייבים כבר היום לזהות מהן המיומנויות והיכולות החדשות שיידרשו מהעובדים בעתיד. חשוב לזהות מי מבין העובדים הקיימים מעוניין ויכול לפתח ולשכלל את היכולות שלו ובמקביל למשוך טאלנטים חדשים, להכשיר אותם ולסייע להם להשתלב בארגון. חייבים לפתח שיטות עבודה חדשות ושונות, וכל זאת תוך כדי שרצפת הייצור ממשיכה לעבוד ללא הפסקה והארגון כולו ממשיך לצמוח.

את מחויבות העובדים לא קונים בכסף

לא מפתיע, אם כן, שמנהלים בכירים במפעלים עובדים קשה על גיבוש תוכניות שיוציאו את המהפך הזה לפועל בחמש השנים הקרובות. אף אחד לא רוצה להישאר מאחור מבחינה טכנולוגית, מסחרית או במרוץ אחר הטאלנטים.

כחלק מתרגיל בנצ'מרקינג שביצענו לאחרונה, המומחים שלנו שלנו נפגשו עם יותר מ-20 מנהלים בכירים במפעלים ברחבי העולם. ביקשנו מהם תמונת מצב של מצבת העובדים מבחינת מיומנויות, טאלנטים ואסטרטגיות. דיברנו גם עם העובדים בפסי הייצור כדי לראות ממקור ראשון את תהליך הטמעה של i4.0.  גילינו כי המנהלים הבכירים בהחלט מבינים את המשמעות של i4.0, אבל רובם חושבים שהעובדים לא מבינים עד כמה חלקם משמעותי להצלחתו של המפעל. חשוב לשפר את התקשורת, ההדרכה וההכשרה במפעלים.

האם i4.0 תחזיר את ה"מגניבות" למפעלים?

מעניין היה לגלות שחלק מהמנהלים במחקר שערכנו סבורים כי i4.0 תוכל להעניק יתרון תחרותי ולמתג את המפעל שלהם כמקום עבודה "מגניב", חדשני וטכנולוגי, וכך למשוך יותר טאלנטים (במיוחד מקרב המילניאלס) למגזר התעשייתי. מצד שני, לא יהיה פשוט לשכנע את העובדים הוותיקים שגם הם רוצים להיות מגניבים.

תנועת הלודיטים שמחו במאה ה-19 נגד המהפכה התעשייתית הראשונה על ידי הריסת המכונות, דעכה בסופו של דבר אחרי שהעובדים התחילו להבין טוב יותר ולהסתגל טוב יותר לטכנולוגיה שסביבם. אבל במהפכה התעשייתית הנוכחית, אין לעובדים מספיק זמן לעשות את זה. המנצחים יהיו אלה שיתחילו לתכנן את המעבר עוד היום.

על האקסלרטור שלנו בתחום ה-i4 כבר שמעת? לפרטים>>https://bit.ly/2ta1oFF