07/07/2016

מנכ"לים מציבים רף גבוה לסמנכ"לי הכספים שלהם. הם מאתגרים אותם לחשוב אחרת, להציג יכולות מנהיגות גבוהות יותר ולהצליח כשותפים אסטרטגיים. דו"ח View from the Top שסקר 500 מנכ"לים על פני שש יבשות, מלמד שאנחנו חיים היום בעידן הרנסנס של סמנכ"לי הכספים. ה-CFOs של היום נמצאים במעמד של מנהיגים משפיעים, ומצפים מהם לפעול בקנה מידה גלובלי, למנף את הנתונים והניתוחים הפיננסיים כדי להגדיל את הרווחיות ולטפח טאלנטים בתחום הפיננסי.

סמנכ"ל או סמנכ"לית הכספים בארגונים מנהלים אקוסיסטם רחב שהולך ונעשה מורכב יותר, וכל מטרתו היא השגת יתרון תחרותי. ממצאי הסקר שלהלן רק מדגישים עד כמה קריטי תפקידו של סמנכ"ל הכספים עבור הפעילות העסקית הכללית.  

הממצאים העיקריים בדו"ח:

  • שני שלישים (63%) מהמנכ"לים שהשיבו לסקר סבורים כי תפקיד סמנכ"ל הכספים יגדל משמעותית בשלוש השנים הקרובות בהשוואה לתפקידי ניהול בכירים אחרים. המנכ"לים בצפון אמריקה (91%) ובדרום אמריקה (93%) ייחסו את החשיבות הגבוהה ביותר לתפקיד סמנכ"ל הכספים.
  • כמעט 1 מכל 3 מנכ"לים סבור כי סמנכ"ל הכספים שלו לא ערוך היטב לאתגרים שמזמן התפקיד בעתיד לבוא. 30% מהמנכ"לים אמרו גם שסמנכ"לי הכספים שלהם לא מבינים או לא עוזרים להם מספיק עם אתגרי הניהול הניצבים בפניהם. 
  • ניסיון גלובלי הוא התכונה החשובה ביותר שיכולה להיות לסמנכ"ל כספים, כך סבורים 48% מהמנכ"לים שהשיבו לסקר. המנכ"לים האירופאים (60%) מעריכים ניסיון גלובלי אפילו יותר מעמיתיהם האמריקאים (42%).
  • סמנכ"ל הכספים חייב להפוך את הגזרות הרגולטוריות להזדמנויות. המנכ"לים ציינו את הסביבה הרגולטורית כגורם החיצוני שתהיה לו ההשפעה הגדולה ביותר על תפקיד סמנכ"ל הכספים. זו לא בהכרח עמדה שלילית: 61% מהמנכ"לים רואים ברגולציה הזדמנות לייצר ערך תחרותי.
  • סמנכ"ל העתיד חייב לדעת למנף את הטכנולוגיה העדכנית ביותר. המנכ"לים סבורים כי המוקד העתידי העיקרי של סמנכ"ל הכספים צריך להיות מינוף IT, כמו מערכות ERP מבוססות ענן. יחד עם זאת, פחות ממחצית מהמנכ"לים שנסקרו סבורים כי סמנכ"לי הכספים הנוכחיים שלהם עושים עבודה טובה מספיק בניטור ויישום של טכנולוגיות חדשות.
  • דאטה & אנליטיקס יהיה המנוע העיקרי של האסטרטגיה והרווחיות. 85% מהמנכ"לים אמרו כי שימוש בנתונים פיננסיים להגדלת הרווחיות הוא ערך אדיר שסמנכ"ל כספים יכול להביא לארגון.
  • מנכ"לים שמים דגש אדיר על יחסי אנוש, אולם רבים סבורים כי סמנכ"לי הכספים הנוכחיים שלהם חלשים בתחום הזה. כמעט כולם (97%) אומרים כי גיוס ושימור של טאלנטים בתחום הפיננסי הוא היבט חשוב מאוד, אם לא החשוב ביותר, של מחלקת הכספים, אולם רק 33% מהם שבעי רצון מתפקוד סמנכ"לי הכספים שלהם בתחום הזה.